Elżbieta Heland

Jestem terapeutką Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, fitoterapeutką i akupunkturzystką.

Tradycyjna Medycyna Chińska fascynuje mnie, ponieważ jest nierozerwalnie związana z Naturą i widzi człowieka jako element wszechświata, który z nią współpracuje i rezonuje.

Miłość do natury mam w sercu od dziecka, zakorzenioną przez babcię i mamę. Dzięki bliskości lasów, łąk i morza w miejscu gdzie się wychowałam, zbieraliśmy grzyby i jagody jesienią, a zimą piliśmy napary z kwiatu bzu, koniczyny i innych skarbów natury. Tak naprawdę oddycham i żyję właśnie blisko natury, w kontakcie z ziemią, drzewami i powietrzem, a mieszkając w mieście doświadczam tego w małym miejskim ekologicznym ogródku działkowym.

Moja przygoda z Tradycyjną Medycyną Chińską zaczęła się w 2012 roku, od kursów dietetyki według medycyny chińskiej. Kolejne 5 lat studiowałam w Szkole Tradycyjnej Medycyny Chińskiej TOMO, jestem absolewntką obu kierunków: Ziołolecznictwo i Akupunktura. Najwięcej serca i pasji poświęcam na studiowanie dzieł klasycznych medycyny chińskiej pod okiem prof dr Li Jie w ramach mistrzowskiego programu Szkoły Qi Lu, której jestem członkiem. Odbywam staże (w Chinach i w Polsce) i praktykuję.

Jestem prezesem Stowarzyszenia Klasycznej Medycyny Chińskiej w Polsce.

Obecnie jestem również tłumaczką i nauczycielką w szkole TOMO, na pierwszym roku podstaw i na specjalizacji Ziołolecznictwo.

Udzielam konsultacji w zakresie dietetyki, ziołolecznictwa i akupunktury.